Wiedza o społeczeństwie operon podręcznik do nauki to jedne z najchętniej wybieranych podręczników do tego przedmiotu. Cechują się świetną jakością, dobrym opracowaniem, a także ciekawymi wstawkami, które zachęcają dzieci do nauki. W ich ofercie można znaleźć podręczniki w zakresie podstawowym, jak i w rozszerzonym. To doskonały wybór dla wszystkich uczniów. Sprawdzą się i w liceum i w technikum, a do tego do zestawu można dokupić zwykłe i maturalne karty pracy. Czego można dowiedzieć się na lekcjach wiedzy o społeczeństwie i jakie podręczniki przygotował Operon? 

Wiedza o społeczeństwie zakres podstawowy – jakie informacje czekają na uczniów? 

Wiedza o społeczeństwie to przedmiot niezwykle ważny, który przyda się każdemu dziecku. Przede wszystkim uczy on o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Pokazuje uczniom różne potrzeby ludzi, proces socjalizacji i wiele więcej, dzięki czemu taka młoda osoba może wejść pewniej w dorosłe życie. Nie zabraknie też informacji o różnych religiach i wyznaniach, które często towarzyszą nam w codziennym życiu. Dalsze tematy to także szansa na dokładniejsze poznanie aktualnych partii politycznych w Polsce, zapoznanie się z Konstytucją i wyjaśnienie praw wyborczych. To wiedza, którą każdy uczeń będzie mógł wykorzystać w codziennym życiu. Wiedza o społeczeństwie to również miejsce, gdzie dziecko może zapoznać się z prawami swoimi i innych ludzi. To wszystko znajduje się w tych podręcznikach Operona: 

– “Wiedza o społeczeństwie 1. Podręcznik. Zakres podstawowy” Zbigniew Smutek, Beata Surmacz, Jan Maleska
– “Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy” Beata Surmacz, Jan Maleska, Zbigniew Smutek

Wiedza o społeczeństwie zakres rozszerzony – jakie podręczniki przygotował Operon? 

Zakres rozszerzony wiedzy o społeczeństwie porusza podobne problemy, co w zakresie podstawowym, jednak wiedza jest tu bardziej obszerna. Uczeń może zdobyć więcej informacji o roli Polski w polityce zagranicznej, poznać konflikty międzynarodowe, a także zapoznać się z podstawami prawa karnego. Podręczniki Operona to świetne wprowadzenie dla wszystkich dzieci ciekawych świata. Do klas rozszerzonych można zaopatrzyć się w: 

– “Wiedza o społeczeństwie 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony” Artur Derdziak 
– “Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony” Artur Derdziak 
– “Wiedza o społeczeństwie 3. Podręcznik. Zakres rozszerzony” Maciej Batorski
– “Wiedza o społeczeństwie 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony” Maciej Batorski